Site Logotype
Blog

4 zalety epilacji laserowej

Epilacja, podobnie do depilacji czy golenia maszynką, polega na usunięciu niepożądanego owłosienia. Są to jednak zupełnie różne metody i co najważniejsze — przynoszą inne efekty. Epilacja opiera się na laserze, który wysyła wiązkę intensywnych impulsów termicznych o niskiej energii w głąb włosa, gdzie energia przejmowana jest przez melaninę, znajdującą się w mieszku włosa. Następnie poprzez kulminację ciepła, cebulka włosa oraz jej naczynia krwionośne ulegają zniszczeniu, przez co cebulka nie jest w stanie wyhodować nowego włosa. Dodatkowo, co ważne, epilacja przeciwnie do innych popularnych metod usuwania niepożądanego owłosienia jest całkowicie bezbolesna. Nowoczesne lasery zaopatrzone są w inteligentne systemy chłodzenia, których zadaniem jest bieżące łagodzenie ewentualnego dyskomfortu wywołanego przez energię cieplną. 

Chociaż zarówno epilacja laserowa, jak i depilacja skutkują gładką skórą, pozbawioną owłosienia, to zabieg laserowej epilacji jest znacznie skuteczniejszy długofalowo. Usuwając owłosienie laserem, można cieszyć się efektem na zawsze, ponieważ usuwając cebulkę — mieszek oraz macierz, włos nie ma możliwości odrosnąć w tym samym miejscu. 

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na epilację laserową?

Dodatkowo, poza jednorazowym zabiegiem przypominającym, nie ma potrzeby powtarzania wizyty u kosmetologa. Niestety, decydując się na inne metody usuwania owłosienia, zabiegi trzeba powtarzać, z uwagi na to, że włosy powracają, jak np. w przypadku depilacji woskiem, kiedy potrzeba ponownego zabiegu nadchodzi nawet po dwóch tygodniach. To zdecydowana przewaga epilacji, szczególnie dla osób z wrażliwą skórą, skłonną do podrażnień, które nie chcą regularnie narażać jej na świąd i pieczenie. 

Oprócz tego, decydując się na epilację laserową, nie należy obawiać się wrastających  pod skórę włosków, co jest częstym zjawiskiem przy popularnym goleniu maszynką, czy wspomnianej już wcześniej depilacji. Nie usuwając całej części włosa, należy liczyć się z tym, że przy jednoczesnym podrażnianiu skóry, włosy mogą rosnąć nie tak, jak powinny. Wraz z wrastającymi włoskami można niekiedy spodziewać się wyprysków i podrażnień, będących efektem małego stanu zapalnego w okolicy wrastającego włosa. 

Podziel się