Site Logotype
Blog

Co oznacza skrót SHR w przypadku epilacji?

Coraz częściej słyszy się o nowoczesnej metodzie usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy lasera SHR. Nazwa brzmi nieco tajemniczo, jednak dzięki tej innowacyjnej technologii możemy mieć nie tylko gładkie ciało, ale także pozbyć się uporczywej hiperpigmentacji, zaleczyć zmiany zapalne czy odmłodzić i zregenerować skórę. Na czym polega ta wyjątkowa i wszechstronna metoda?

Co wyróżnia laseroterapię SHR na tle innych sposobów usuwania owłosienia?

Skrót SHR w epilacji oznacza Super Hair Removal. Ta metoda czerpie zarówno z dobrodziejstw laseroterapii, jak i z działania ogromnej ilości zintensyfikowanych impulsów świetlnych. A to z kolei pozwala na efektywne usunięcie zbędnego owłosienia z różnych obszarów skóry. Połączenie właściwości tych dwóch nowoczesnych technologii sprawia, że SHR jest metodą niezwykle skuteczną, a jednocześnie bezpieczną. Ponieważ dzięki jej zastosowaniu można usunąć włosy bez podrażnień czy oparzeń skóry, a więc nie wymaga ona intensywnej regeneracji po przeprowadzeniu takiego zabiegu.

Zaletą epilacji SHR jest również to, że jest ona przeprowadzana znacznie szybciej niż ta z użyciem standardowej aparatury laserowej, ponieważ nie trzeba wykonywać precyzyjnych i czasochłonnych ruchów w trakcie zabiegu. Co więcej, zdarza się, że klasyczna epilacja laserowa nie przynosi zadowalających rezultatów u osób, które mają jasne owłosienie. Natomiast metoda SHR jest z powodzeniem stosowana u pacjentów, którzy mają jasną karnację oraz włosy. Ponadto ten rodzaj depilacji jest bezbolesny i nie wymaga użycia preparatów o działaniu znieczulającym. Co więcej, technologię SHR wyróżnia również to, że przeprowadzane z jej użyciem zabiegi mogą być wykonywane przez cały rok – nawet w okresie wiosennym czy letnim.

Podziel się