Site Logotype
Blog

Czy każde przebarwienie da się usunąć laserowo?

Bez wątpienia zmiany skórne mogą wpływać negatywnie na samoocenę i powodować kompleksy. Niestety nie wszystkie da się ukryć pod ubraniem czy grubą warstwą podkładu. Jednymi z najbardziej problematycznych i nawracających zmian skórnych są właśnie przebarwienia. Dlaczego powstają i jakie są ich rodzaje? Czy laseroterapia pomoże pozbyć się każdego przebarwienia?

Rodzaje przebarwień skórnych

Przebarwienia pojawiają się na skórze z różnych powodów. Po pierwsze, powstają pod wpływem działania promieni słonecznych, jeśli nie stosujemy preparatów ochronnych, czyli kremów z wysokim filtrem. Po drugie, mogą być dziedziczne, jak np. piegi. Obecnie są bardzo modne, jednak nie każdy czuje się z nimi komfortowo. Szczególnie jeśli jest ich bardzo wiele i są nagromadzone w widocznym miejscu np. na twarzy. Przebarwienia powstają także na podłożu hormonalnym np. w czasie ciąży. Z kolei w dojrzałym wieku pojawiają się również plamy soczewicowate, które są zlokalizowanie najczęściej na twarzy i na dłoniach. Co więcej, choroba skóry, którą jest trądzik, także często pozostawia po sobie przebarwienia.

Dlaczego warto skorzystać z laseroterapii, by usunąć przebarwienia?

Przebarwienia każdego rodzaju, niezależnie od przyczyny ich powstawania, można usunąć przy pomocy lasera, który wykazuje dużą skuteczność w walce z tego typu defektami skóry. Wiązka lasera przenika głęboko do skóry, jednocześnie niszcząc skumulowaną melaninę. Warto jednak wiedzieć, że usuwanie hiperpigmentacji wymaga cierpliwości, szczególnie w przypadku przebarwień, która są głęboko umiejscowione. Wówczas zaleca się, aby przeprowadzić zabiegi z użyciem lasera kilkukrotnie, aż do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów.

Podziel się