Site Logotype
Blog

Czy kobiety w ciąży mogą wykonywać zabiegi laserowe?

To pytanie, które nurtuje wiele przyszłych mam pragnących zadbać o swój wygląd i kondycję skóry. Choć zabiegi z użyciem lasera są określane jako bardzo skuteczne, to jednak ich przeprowadzanie w tak wyjątkowym czasie, jakim jest ciąża, nie jest wskazane. W tym artykule przybliżymy zalety zabiegów laserowych oraz wyjaśnimy, dlaczego najlepiej zdecydować się na ich wykonanie dopiero po ciąży. Przedstawimy również alternatywne metody pielęgnacji skóry, z których mogą skorzystać przyszłe mamy.

Zalety zabiegów z użyciem lasera

Zabiegi laserowe to nowoczesna metoda umożliwiająca pozbycie się rozmaitych defektów na skórze. Laser pozwala trwale usunąć owłosienie z różnych części ciała, zamknąć rozszerzone naczynka, zlikwidować przebarwienia czy blizny potrądzikowe. Mimo licznych korzyści wynikających z tego typu terapii eksperci zalecają, by nie korzystać z nich w czasie ciąży. Głównym powodem jest brak badań naukowych, które potwierdzałyby pełne bezpieczeństwo dla płodu. Co więcej, ciąża to okres, w którym skóra kobiety staje się bardziej wrażliwa, podatna na przebarwienia oraz powstawanie blizn. Dlatego też warto zdecydować się na zabiegi laserowe dopiero po ciąży.

Z jakich zabiegów można korzystać w ciąży?

Przyszłe mamy, nie muszą rezygnować z dbania o siebie i swój wygląd. Istnieje wiele zabiegów, które są bezpieczne dla kobiet w ciąży. Są to przede wszystkim zabiegi, które nawilżają skórę i zapobiegają powstawaniu rozstępów. Można także korzystać ze specjalnych masaży przeznaczonych dla kobiet w ciąży. Delikatne oczyszczanie skóry również nie jest zabronione, jednak nie można stosować silnych kwasów czy produktów z retinolem. Aby mieć 100% pewność, że konkretny zabieg będzie bezpieczny, najlepiej skonsultować się z lekarzem i wykwalifikowanym kosmetologiem.

Podziel się