Site Logotype
Blog

Czy owłosienie usunięte laserem odrasta?

Wiele osób chce na stałe pozbyć się problemu niechcianego owłosienia z różnych partii ciała. Jednak tradycyjna depilacja nie jest w stanie zapewnić trwałych rezultatów, a włosy w krótkim czasie odrastają. Na szczęście istnieje rozwiązanie, dzięki któremu możemy skutecznie pozbyć się uporczywego owłosienia – jest nim właśnie epilacja laserowa. Na czym polega ta metoda, jakie przynosi efekty i ile razy trzeba powtórzyć zabiegi, aby włosy przestały odrastać?

Zalety epilacji laserowej

Epilacja polega na usuwaniu owłosienia z różnych części ciała, takich jak: pachy, łydki, a także z okolic bikini, pleców, klatki piersiowej czy twarzy przy wykorzystaniu lasera. Z tego typu zabiegów mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Sama procedura jest bezbolesna, a zabiegi nie są długotrwałe i czasochłonne, dzięki czemu nie odczuwa się dyskomfortu w trakcie ich przeprowadzania. Zgodnie z aktualnymi badaniami klinicznymi efektywność epilacji laserowej sięga aż 95%. Skuteczność zabiegów jest jednak uzależniona od różnych czynników – między innymi od tego, jakie urządzenie wykorzystuje się do ich przeprowadzenia, czy są wykonywane w profesjonalnym gabinecie terapii laserowej, a także od rodzaju owłosienia.

By uzyskać jak najlepsze efekty w usuwaniu niechcianego owłosienia, należy przeprowadzić odpowiednią ilość zabiegów w ściśle określonych odstępach czasowych. To, ile się ich wykona, zależy między innymi od obszaru ciała, który jest poddawany zabiegowi, a także od rodzaju włosów oraz ich koloru. Epilacja laserowa usuwa owłosienie razem z cebulkami, a przeprowadzenie odpowiedniej ilości zabiegów w serii ogranicza ryzyko ich odrastania. Jeśli chcemy na stałe pozbyć się problemu uporczywego owłosienia, to należy powtarzać taki zabieg przynajmniej raz w roku. Warto także wiedzieć, że istnieją przeciwwskazania do wykonania epilacji laserowej, którymi są między innymi: ciąża, okres karmienia piersią, aktywne infekcje skóry, choroby nowotworowe, a także łuszczyca czy bielactwo. Z kolei przed zabiegiem nie wolno przyjmować retinoidów doustnych oraz preparatów leczniczych o działaniu światłouczulającym czy wykonywać peelingów

Podziel się