Site Logotype
Blog

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to prawdziwy hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetologii. Z czego to wynika? Dzięki jego wykonaniu możemy się czuć piękne na co dzień. Pozwala nie tylko podkreślić brwi czy wyeksponować oczy, ale także zaakcentować kształt ust oraz nadać im bardziej wyrazistej barwy. Dzięki temu możemy używać znaczniej mniej kosmetyków, a także zyskujemy czas, bo makijaż wykonamy w ciągu dosłownie kilku minut. Wystarczy podkład, puder, róż oraz odrobina tuszu do rzęs i jesteśmy gotowe do wyjścia. Co więcej – ogromnym atutem makijażu permanentnego jest także jego trwałość.

Makijaż permanentny brwi, oczu i ust – jak długo się trzyma?

Trudno udzielić jednoznaczniej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od kilku istotnych czynników. Warto wiedzieć, że tego typu makijaż, w przeciwieństwie do prawdziwego tatuażu, nie pozostaje na skórze na zawsze. Jest to związane z tym, że wykorzystywany do zabiegu pigment jest umieszczany płytko pod skórą. Dlatego też z czasem makijaż permanentny brwi, oczu lub ust staje się mniej widoczny i blaknie. Jednak i tak możemy się nim cieszyć przez długi czas. Makijaż permanentny, który został odpowiednio wykonany, utrzymuje się od roku do nawet kilku lat. Jednak trzeba pamiętać, że wymaga odświeżenia raz na jakiś czas.

Na trwałość makijażu permanentnego wpływa między innymi precyzja jego wykonania. Dlatego warto przeprowadzić zabieg w dobrym gabinecie u wykwalifikowanego profesjonalisty. Kolejny czynnik, który wpływa na trwałość makijażu, to dobór dobrej jakości pigmentów. Dzięki temu utrzyma się on znacznie dłużej. Ważny jest także rodzaj skóry oraz odpowiednio dobrana pielęgnacja pozabiegowa. Co więcej, po wykonaniu makijażu permanentnego należy unikać intensywnego wystawiania się na słońce oraz stosowania silnie złuszczających peelingów, ponieważ może to wpływać niekorzystnie na jego trwałość.

Podziel się