Site Logotype
Blog

Jak dobrać kolor makijażu permanentnego do karnacji?

Wybór odpowiedniego odcienia makijażu permanentnego jest bardzo ważny, ponieważ dzięki temu można uzyskać naturalny, pasujący do urody efekt. W tym artykule omówimy, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze koloru oraz jak profesjonaliści dobierają pigmenty do różnych typów urody.

Czym kierować się przy wyborze koloru makijażu permanentnego?

Przy doborze koloru makijażu permanentnego należy przede wszystkim uwzględnić typ karnacji, kolor włosów i oczu. Ważne jest także, aby zapytać o preferencje, ponieważ niektóre osoby wolą bardziej naturalny efekt, podczas gdy inne chcą podkreślić swoją urodę za pomocą intensywniejszych barw. Karnacja jest jednym z głównych czynników wpływających na wybór odpowiedniego odcienia pigmentu. Wyróżniamy cztery podstawowe typy karnacji – jasną, średnią, oliwkową i ciemną. Do każdej z nich pasują inne kolory. Dla osób o jasnej karnacji najlepsze będą delikatne, chłodne odcienie. W przypadku średniej karnacji warto zdecydować się na pigmenty o cieplejszych tonach, takich jak złote brązy czy ciepłe beże. Oliwkowa karnacja doskonale komponuje się z i brązami o neutralnych tonach, natomiast ciemna karnacja wymaga intensywniejszych barw, takich jak głęboki brąz czy grafit.

Jak profesjonaliści dobierają pigmenty do różnych typów urody?

W profesjonalnych salonach specjaliści korzystają z różnych metod doboru pigmentów. Jedną z najbardziej popularnych jest analiza kolorystyczna, która pozwala określić tzw. typ urody – a więc, czy jest to wiosna, lato, jesień czy zima. Każdy z nich charakteryzuje się innymi cechami, takimi jak kolor włosów, oczu oraz dominujące tony skóry. Na podstawie tej analizy dobiera się odpowiednie pigmenty, które będą najlepiej współgrały z naturalnym wyglądem.

Podziel się