Site Logotype
Blog

Jak przygotować się do zabiegu z wykorzystaniem lasera?

Terapie laserowe są bardzo skuteczne zarówno w usuwaniu uporczywego owłosienia, jak i rozszerzonych naczyń krwionośnych, przebarwień czy zmian trądzikowych, dlatego też korzysta z nich coraz większe grono pacjentów. Jednak do każdego zabiegu z wykorzystaniem lasera trzeba się odpowiednio przygotować, dzięki czemu będzie on w pełni bezpieczny. W tym artykule podpowiemy, na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę przed jego wykonaniem.

O czym warto pamiętać przed skorzystaniem z laseroterapii?

Przede wszystkim na ok. 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie powinno się opalać, a także korzystać z solarium czy używać samoopalaczy. Nie można także stosować różnego rodzaju peelingów, które mogą wywołać podrażnienie. Przeciwwskazaniem do wykonania laseroterapii są także aktywne infekcje skóry oraz przerwana ciągłość naskórka. Należy również pamiętać, że przed skorzystaniem z takiego zabiegu nie można zażywać niektórych leków. Są nimi np. retinoidy doustne (takie jak Axotret, Izotek) stosowane przy leczeniu trądziku. Tego typu preparaty należy odstawić co najmniej pół roku przed wykonaniem zabiegu z użyciem lasera. Stosowanie różnego rodzaju maści i kremów z witaminą A również jest niewskazane. Terapię laserową można rozpocząć dopiero 4 tygodnie po ich odstawieniu.

Warto również pamiętać o tym, by na tydzień przed zabiegiem nie stosować preparatów o działaniu przeciwbólowym oraz leków, które rozrzedzają krew (np. Ibuprom, Aspiryna). Nie wolno także pić ziołowych naparów z dziurawca czy nagietka, które mają działanie światłouczulające. Przeprowadzenie zabiegu z wykorzystaniem lasera wyklucza także: ciąża, bielactwo, łuszczyca, epilepsja, nieustabilizowana cukrzyca, skłonność do powstawania bliznowców, nowotwory czy choroby serca.

Podziel się