Site Logotype
Blog

Wskazania do makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny brwi cieszy się coraz większą popularnością. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to doskonały sposób na ich podkreślenie oraz uwydatnienie, dzięki czemu stają się bardziej wyraziste oraz efektowne. Kiedy zatem zdecydować się na wykonanie makijażu permanentnego i na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę?

Co trzeba wiedzieć o trwałym makijażu brwi?

Przede wszystkim tego typu zabieg powinien być wykonywany w renomowanym salonie przez profesjonalistkę, którą jest linergistka. Dzięki temu mamy pewność, że zostanie on przeprowadzony w sposób bezpieczny, sterylny oraz, co najważniejsze, fachowy. Procedura polega na podskórnym wprowadzeniu barwnika, dzięki wykorzystaniu bardzo cienkiej igły. Tego typu zabieg najczęściej wykonuje się ze znieczuleniem, co sprawia, że jest komfortowy oraz bezbolesny.

U kogo najlepiej sprawdzi się permanentny makijaż brwi?

Jak wiadomo, gęste brwi o symetrycznym kształcie znakomicie podkreślają rysy twarzy. Gdy są zbyt ciemne i za mocno zaznaczone, mogą sprawiać, że wyglądamy nienaturalnie, a także niepotrzebnie dodawać nam lat. Z kolei zbyt jasne, słabo zarysowane lub prawie całkowicie niewidoczne brwi wpływają na to, że twarz wygląda na smutną lub zmęczoną. 

Dlatego też wykonanie makijażu permanentnego sprawi, że zyskają idealny, dopasowany do typu naszej urody kształt oraz odcień. Jest on wskazany właśnie u osób, których brwi są bardzo jasne i słabo wyraziste, a także w przypadku, gdy nie mają symetrycznego kształtu lub po prostu są za rzadkie. Makijaż permanentny jest przeznaczony także dla wszystkich, którzy chcą podkreślić ich naturalny odcień oraz obrys, aby nie tracić czasu na wykonywanie precyzyjnego i czasochłonnego makijażu na co dzień. 

Podziel się